LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V CENTRU CAOLINUKAOLIŇÁČEK

1. turnus 9. – 13. 7. 2018

Počet dětí: 16

Program tábora:

9. 7. 2018

První den tábora se nesl v duchu seznamování, her a honby za pokladem. Děti byly rozděleny do dvou skupin a po obci Nevřeň hledaly různé indicie k vyluštění kódu na zámku k truhle, kde byl ukrytý pokladkaždé dítě dostalo tričko s logem LPT MAS Kraj živých vod a placku s logem Centra Caolinum Nevřeň. Děti si oblíbily připravené deskové, logické hry a sportovní náčinívedl především fotbal a badminton.

10. 7. 2018

Druhý den byl pro děti připravený výlet do ZOO Plasy spojené s prohlídkou zvířat a hry minigolfu. Vyrazilo se hned ráno po rozcvičce a návrat zpět byl v odpoledních hodinách. Po návratu si děti vytvářely vlastní deníčky, do kterých si poznamenávaly zážitky z tábora.

11. 7. 2018

Třetí den byla na programu ukázka dravců. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o dravých ptácích, viděly, jak probíhá výcvik, jak který pták loví, mohly si i samy vyzkoušet přivolání dravce na ruku. Dále byl den veden ve znamení zvířat, hráli jsme s dětmi zoologické kvízy, zapisovali do deníčku a vyráběli zvířátka z papíru. Aby toho učení nebylo moc, následovala střelba z luku a různé soutěže družstevhod míčem, opičí dráha, dráha zručnosti apod.

12. 7. 2018

Během čtvrtého dne se děti seznámily s geologickou minulostí regionu, především těžbou kaolinu v nevřeňském dole. Během dopolední procházky do lesa se děti naučily rozpoznávat jehličnaté i listnaté stromy a jejich plody. V Centru  Caolinum ve dvojicích vyplnily pracovní listy k nauce o stromech, obmalovávaly listy technikou frotáže, malovaly šišky apod. Počasí nebylo nejlepší, proto většinu odpoledne děti strávily uvnitř Centra Caolinum. Hráli jsme deskové hry, šipky, pingpong.

13. 7. 2018

Poslední den tábora nás navštívila Mgr. Jana Hradská, entomoložka ze Západočeského muzea. Nejprve proběhla prezentace obrázků a fotografií s výkladem, poté děti vyrazily do terénu se síťkami nachytat hmyz, který pak dle encyklopedií a nápovědy paní entomoložky určovaly. Odpoledne si děti snažily co nejvíce užít, sportovci hráli fotbal, vybíjenou a badminton, ostatní děti střílely z luku nebo hrály deskové hry. Při rozloučení každý účastník tábora dostal na památku společnou fotografii Kaoliňáčku a něco dobrého na zub.

PT Nev1 PT Nev2

2. turnus 16. – 20. 7. 2018

Počet dětí: 16

Program tábora:

16. 7. 2018

První den tábora se nesl v duchu seznamování, her a honbou za pokladem. Děti byly rozděleny do dvou skupin a po obci Nevřeň hledaly různé indicie k vyluštění kódu na zámku k truhle, kde byl ukrytý pokladkaždé dítě dostalo tričko s logem LPT MAS Kraj živých vod a placku s logem Centra Caolinum Nevřeň. Děti si oblíbily připravené deskové, logické hry a sportovní náčinívedl především fotbal a badminton.

17. 7. 2018

Druhý den byl pro děti připravený výlet do ZOO Plzeň s komentovanou prohlídkou pracovnice ZOO. Děti se dozvěděly spoustu informací, které ani nejsou napsané na informačních tabulích, slyšely zajímavé a vtipné historky z prostředí plzeňské ZOO. Vyrazilo se hned ráno po rozcvičce a návrat zpět byl v odpoledních hodinách. Po návratu si děti vytvářely vlastní deníčky, do kterých si poznamenávaly zážitky z tábora a ZOO.

18. 7. 2018

Třetí den tábora nás navštívil lepidopterolog pan Cihlář se svou sbírkou motýlů. Děti se dozvěděly zajímavosti o motýlech a jejich populaci, prohlédly si vystavené exponáty a mohly se zeptat na vše, co je zajímá. Děti si zapisovaly do deníčku, malovaly a vytvářely motýly z papíru. Odpoledne se konalo sportovní utkání v disciplínáchstřelba na branku, střelba na koš a střelba z luku.

19. 7. 2018

Během čtvrtého dne se děti seznámily s geologickou minulostí regionu, především těžbou kaolinu v nevřeňském dole. Během dopolední procházky do lesa se děti naučily rozpoznávat jehličnaté i listnaté stromy a jejich plody. V Centru  Caolinum ve dvojicích vyplnily pracovní listy k nauce o stromech, obmalovávaly listy technikou frotáže, malovaly šišky apod. Odpoledne se konal fotbalový zápas, pár nesportovců hrálo deskové hry a zoologické kvízy.

20. 7. 2018

Poslední den tábora byla na programu ukázka dravců. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o dravých ptácích, viděly, jak probíhá výcvik, jak který pták loví, mohly si i samy vyzkoušet přivolání dravce na ruku. Dále jsme s dětmi hráli zoologické kvízy, vyráběli zvířátka a kytky z papíru. Odpoledne si děti snažily co nejvíce užít, sportovci hráli fotbal, vybíjenou a badminton, ostatní děti střílely z luku nebo hrály deskové hry. Při rozloučení každý účastník tábora dostal na památku společnou fotografii Kaoliňáčku a něco dobrého na zub.

PT Nev3 PT Nev4
tábor plakát Nevřeň 1
0
0
0
s2sdefault