LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR OVESNÉ KLADRUBY

5. – 9. 8. 2019

Počet dětí: 10

Program tábora:

5. 8. 2019

Sešli jsme se v 8:00 v budově obecního úřadu, kde jsme měli základnu po celý týden. Seznámili jsme se mezi sebou, s programem tábora a šli společně na hřiště, kde jsme hráli míčové hry, menší děti využily později dětské hřiště a pískoviště. Následoval návrat na základnu, kde jsme ohřáli oběd a společně se najedli. Po obědě jsme chvíli kreslili, hráli společenské hry a následně šli na procházku.

6. 8. 2019

Druhý den jsme vyrazili procházkou do nedaleké obce Vysočany. Cestou jsme hráli hry, zpívali a snažili se menším dětem zpříjemnit cestu. V plánu bylo společné vaření kotlíkového buřtguláše. Kluci nanosili dřevo, rozdělali oheň a holky za naší asistence oloupaly brambory a nakrájely špekáčky. Společně jsme se najedli. Kluci se zabavili prozkoumáním okolí a holky odpočívaly. Nadešel čas se vrátit.

7. 8. 2019

Dopolední program třetího dne nám zařídil místní zemědělec. Domluvil svezení dětí na koních. Pro většinu to byl velký zážitek. Zahráli jsme si společenské hry na hřišti a vyrazili na oběd. Po obědě nám počasí nepřálo. Pršelo, proto jsme zůstali v budově obecního úřadu a vytvořili si indiánské čelenky a využili zakoupených malířských potřeb včetně ukázky výroby z fimo.

8. 8. 2019

Čtvrtý den nás navštívili v Ovesných Kladrubech s animačním programem animátoři z MiniZOO Plasy. Během dvou dopoledních hodin nám představili jejich práci v zoo, včetně ukázky drobného zvířectva, o které se starají, a je možné se s nimi při návštěvě ZOO setkat. Po obědě jsme využili pozvání animátorů na odpolední výlet k nim do ZOO. Exkurze proběhla za přispění místních podnikatelů, kteří bezúplatně zapůjčili dodávky pro cestu do Plas. V rámci exkurze bylo možné využít i sportovní zařízení v objektu a děti si vyzkoušely i minigolf.

9. 8. 2019

Dopoledne si kluci vyrobili potřebné indiánské nástroje, které po obědě využili na stezku odvahy, kterou nám připravili přátelé. Stezka měla dvě úrovně. Lehčí a kratší verze pro tým holek a delší a náročnější stezka pro kluky. Stezka dala v některých chvílích zabrat nám všem. Konečný cíl byl na hřišti, kde jsme opekli buřty, zhodnotili společně celý týden, rozdali diplomy a zakončili tak II. ročník tábora.

2019 ovkl 1 2019 ovkl 2
2019 ovkl 3 2019 ovkl 4
LPT 2019 Ovesné Kladruby plakát
 
0
0
0
s2sdefault